Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού!

Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 2017 στο Μειονοτικό Δημοτικό Σχολείο Μάνταινας: Με κατασκευή ατομικής αφίσας, προβολή μικρών ταινιών αθλητικού περιεχομένου και σχετική συζήτηση για τις αξίες του αθλητισμού και παιχνίδι με ποδόσφαιρο, βόλλεϋ, μπάντμιντον και πινγκ πονγκ!

Πρόγραμμα Αγωγής Στοματικής Υγείας από την 4η Υγειονομική Περιφέρεια!

Σε συνέχεια του Προγράμματος Αγωγής Στοματικής Υγείας σε όλες τις Σχολικές Μονάδες της περιοχής ευθύνης της 4ης Υγειονομικής Περιφέρειας Μακεδονίας-Θράκης, που ξεκίνησε από το σχολικό έτος 2016-17, είμαστε στην ευχάριστη θέση να σας ενημερώσουμε ότι το Πρόγραμμα Στοματικής Υγείας συνεχίζεται και το νέο σχολικό έτος 2017-18.
Στόχος του Προγράμματος είναι η Πρόληψη των νόσων της Στοματικής Κοιλότητας και η Βιωματική εκπαίδευση των παιδιών στη διατήρηση της υγείας του στόματός τους.
Στο Οδοντιατρείο της μονάδας που βρίσκεται στο Κέντρο Υγείας Εχίνου παρέχεται τελείως δωρεάν όλη η προληπτική και θεραπευτική οδοντιατρική αγωγή στα παιδιά ηλικίας 0-18 ετών.
Οι γονείς δικαιούνται να προσέλθουν με τα παιδιά τους κατόπιν ραντεβού είτε καλώντας στο 2544350000 (με αστική χρέωση), είτε στη διαδικτυακή πλατφόρμα www.e-syntagografisi.gr/p-rv/p με τους κωδικούς taxisnet (δωρεάν). Το Οδοντιατρείο της Μονάδας δέχεται κάθε Δευτέρα, Τετάρτη και Παρασκευή!