Είναι εντυπωσιακό πόσα μπορούμε να καταφέρουμε σαν ομάδα!

afhs

124 τόνοι μπαταριών προς ανακύκλωση συλλέχθηκαν από τα Δημοτικά Σχολεία της χώρας μας κατά τη διάρκεια του έτους 2021-22 στο πλαίσιο του 1ου Σχολικού Διαγωνισμού Ανακύκλωσης Μπαταριών που διοργάνωσαν η ΑΦΗΣ και η ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΓΗ. Τα 205 κιλά εξ αυτών ήταν η συλλογή του Μειονοτικού Δημοτικού Σχολείου Μάνταινας που συμμετείχε στην κατηγορία σχολείων με δυναμικό ως 100 μαθητές-τριες.
Συγχαρητήρια στα παιδιά μας και στις οικογένειές τους για τη συμβολή τους σε μια δράση που αποδεικνύει πόσα μπορούμε να καταφέρουμε σαν ομάδα!
Και δεν ξεχνάμε ότι το μεγαλύτερο «δώρο» είναι ένα πιο καθαρό και υγιές περιβάλλον για όλους/ες μας!

afhs

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *