Επίσκεψη από την Ομάδα Φυσικής Αγωγής Ξάνθης

Σήμερα Τρίτη 4-11-2014 επισκέφθηκε τη σχολική μας μονάδα η Ομάδα Φυσικής Αγωγής της Δ/νσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ξάνθης, η οποία αποδέχθηκε την πρόσκλησή μας για την υλοποίηση μιας επίδειξης του αθλήματος της αντιπτέρισης, σε συνέχεια της Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού και στα ευρύτερα πλαίσια του “Κοινωνικού Σχολείου”.

Οι εκπαιδευτικοί Φυσικής Αγωγής Δημήτρης Γκαγκαλίδης, Κώστας Κοντογιάννης, Μαρία Ζλάτκου έδειξαν στους/στις μαθητές/τριες της σχολικής μας μονάδας τα μυστικά της αντιπτέρισης, βήμα προς βήμα, με τα παιδιά να χαίρονται τη διαδικασία και να απολαμβάνουν την ιδιαιτερότητα ενός μη διαδεδομένου αλλά εντυπωσιακού αθλήματος.

H σχολική μας μονάδα ευχαριστεί θερμά τους παραπάνω εκπαιδευτικούς για τη θετική ανταπόκριση στο αίτημά μας και ανανεώνει το “ραντεβού” για το άμεσο μέλλον για μια νέα αθλητική δράση!