Δράση Αγωγής Υγείας σε συνεργασία με το Κ.Υ. Εχίνου!

Στη σχολική μας μονάδα υλοποιήθηκε δράση αγωγής υγείας σε συνεργασία με το Κ.Υ. Εχίνου την Τρίτη 12 Μαρτίου 2024 με θέμα: «Πρώτες βοήθειες – Ασφάλεια – Υγιεινή διατροφή” με ομιλητές την ιατρό κυρία Μπαλαβανίδου Ανθούλα , τον ιατρό κύριο Τσολακίδη Αθανάσιο και τη νοσηλεύτρια κυρία Μούρου Παναγιώτα.

Η παραπάνω επίσκεψη εντάσσεται στο πλαίσιο των δράσεων της 4ης ΥΠΕ Μακεδονίας – Θράκης με θέμα: “Ανάπτυξη και υλοποίηση δράσεων και παρεμβάσεων ευαισθητοποίησης και ενημέρωσης του μαθητικού πληθυσμού στο πλαίσιο της Αγωγής Υγείας σε εθνικό επίπεδο για το σχολικό έτος 2023-24”.

Ευχαριστούμε θερμά τα υγειονομικά στελέχη και το Κέντρο Υγείας Εχίνου για την ανταπόκριση στο αίτημά μας και την επίσκεψη καθώς και για τις εξαιρετικά χρήσιμες εισηγήσεις!