“Οι μαθητές στη χώρα των μικροβίων” σε συνεργασία με το Κ.Υ. Εχίνου!

Στη σχολική μας μονάδα υλοποιήθηκε σήμερα Τετάρτη 20/3/2024 δράση αγωγής υγείας σε συνεργασία με το Κ.Υ. Εχίνου.

Το θέμα ήταν  «Οι μαθητές στη χώρα των μικροβίων» – «Γνωρίζω και αντιμετωπίζω τα μικρόβια» με εισηγητές τον Αθανασιάδη Αντώνιο – Τεχνολόγο Ιατρικών εργαστηρίων και τη Μούρου Παναγιώτα – Νοσηλεύτρια.

Ευχαριστούμε θερμά για μια ακόμη φορά το Κέντρο Υγείας Εχίνου για την εξαιρετική συνεργασία και τα δύο στελέχη του για την πολύ χρήσιμη και πολύτιμη για την υγεία μας εισήγηση που πραγματοποίησαν.

Οι δράσεις ενημέρωσης σε θέματα αγωγής υγείας και οι συνεργασίες με φορείς της ευρύτερης κοινότητας συνεχίζονται με επόμενη επίσκεψη στις 3 Απριλίου 2024 από στελέχη του Γενικού Νοσοκομείου Ξάνθης, στην οποία θα υπάρχει εισήγηση από διαιτολόγο – διατροφολόγο για την υγιεινή διατροφή!