Πρόγραμμα Αγωγής Στοματικής Υγείας από την 4η Υγειονομική Περιφέρεια!

Σε συνέχεια του Προγράμματος Αγωγής Στοματικής Υγείας σε όλες τις Σχολικές Μονάδες της περιοχής ευθύνης της 4ης Υγειονομικής Περιφέρειας Μακεδονίας-Θράκης, που ξεκίνησε από το σχολικό έτος 2016-17, είμαστε στην ευχάριστη θέση να σας ενημερώσουμε ότι το Πρόγραμμα Στοματικής Υγείας συνεχίζεται και το νέο σχολικό έτος 2017-18.
Στόχος του Προγράμματος είναι η Πρόληψη των νόσων της Στοματικής Κοιλότητας και η Βιωματική εκπαίδευση των παιδιών στη διατήρηση της υγείας του στόματός τους.
Στο Οδοντιατρείο της μονάδας που βρίσκεται στο Κέντρο Υγείας Εχίνου παρέχεται τελείως δωρεάν όλη η προληπτική και θεραπευτική οδοντιατρική αγωγή στα παιδιά ηλικίας 0-18 ετών.
Οι γονείς δικαιούνται να προσέλθουν με τα παιδιά τους κατόπιν ραντεβού είτε καλώντας στο 2544350000 (με αστική χρέωση), είτε στη διαδικτυακή πλατφόρμα www.e-syntagografisi.gr/p-rv/p με τους κωδικούς taxisnet (δωρεάν). Το Οδοντιατρείο της Μονάδας δέχεται κάθε Δευτέρα, Τετάρτη και Παρασκευή!