Τα… περιβαλλοντικά ημερολόγια και η διαφορετική εκδοχή της “Στιγμής”!

Οι τέσσερις (4) μαθητές-τριες του Μειονοτικού Σχολείου Μάνταινας, που συμμετείχαν με τα έργα τους στον σχολικό διαγωνισμό ζωγραφικής 2018 με τίτλο «Ψαρεύοντας στις λίμνες και τις λιμνοθάλασσες του ΕΠΑΜΑΘ» που διοργάνωσε ο Φορέας Διαχείρισης Δέλτα Νέστου-Βιστωνίδας-Ισμαρίδας & Θάσου, παρέλαβαν χθες από ένα δώρο-έκπληξη από τον παραπάνω φορέα (τον οποίον ευχαριστούμε θερμά), που είναι ένα εξαιρετικά καλαίσθητο ημερολόγιο του 2019 με τις ζωγραφιές που βραβεύτηκαν ως οι “καλύτερες” του διαγωνισμού.

epamath

Ο μαθητής της ΣΤ’ τάξης του σχολείου μας, Οκάν Ιμάμ εμπνευσμένος από το έργο “Η στιγμή” της μαθήτριας του Δημοτικού Σχολείου Κοσμίου, Αϊσούλ Σαλήμ Νταγλή, που πήρε το 1ο βραβείο, ζωγράφισε την δική του “εκδοχή” για την “Στιγμή”!