Ενδοσχολική επιμόρφωση για πρώτες βοήθειες από την Ε.Ο.Δ. Ξάνθης

Ευχαριστούμε θερμά την Ελληνική Ομάδα Διάσωσης (Παράρτημα Ξάνθης) για την επιμόρφωση με θέμα “Παροχή πρώτων βοηθειών σε μαθητές-τριες νηπιαγωγείου και δημοτικού σχολείου / τραυματιολογία” και το 2ο Νηπιαγωγείο Ξάνθης για την άψογη φιλοξενία!

Η παραπάνω δράση υλοποιήθηκε την Παρασκευή 1 Μαρτίου 2024 από 17:00 ως 20:30 και συμμετείχαν σε αυτήν εκπαιδευτικοί από δημοτικά σχολεία και νηπιαγωγεία της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ξάνθης.

Ήταν η δεύτερη ενδοσχολική επιμόρφωση που πραγματοποιήθηκε από την Ελληνική Ομάδα Διάσωσης (Παράρτημα Ξάνθης) στη συγκεκριμένη ομάδα νηπιαγωγείων και μειονοτικών δημοτικών σχολείων, με την οποία ολοκληρώθηκε ο κύκλος της ενημέρωσης σχετικά με τις πρώτες βοήθειες. Κεντρικός ομιλητής ήταν και στις δύο δράσεις ο κ. Πασχάλης Καδηγιαννόπουλος.