Ας φανταστούμε το σχολείο των ονείρων μας!

Το Παιδαγωγικό Τμήμα Δ.Ε. του Πανεπιστημίου Κρήτης σε συνεργασία με τη Διεύθυνση ΣΕΠΕΔ του ΥΠΟΠΑΙΘ και το Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο διοργανώνουν τον 1ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Δημιουργικής Έκφρασης Μαθητών Δημοτικών Σχολείων με Θέμα: «Ας φανταστούμε το Σχολείο των Ονείρων μας» για το σχολικό έτος 2014-2015.

Η σχολική μας μονάδα συμμετέχει στο διαγωνισμό με ένα τρισδιάστατο έργο στο οποίο απεικονίζεται το “σχολείο των ονείρων μας” εμπνευσμένο από τον κόσμο των μελισσών, ένα σχολείο αρμονίας, αλληλοσυνεργασίας, αλληλεγγύης και κοινωνικής εξωστρέφειας.

Οι μέλισσες μας δείχνουν το… “δρόμο” κι εμείς τον ακολουθούμε με στόχο μια σχολική ζωή γεμάτη και γνώσεις αλλά και σωστές αξίες, στάσεις και συμπεριφορές!

Το σχολείο των ονείρων μας-Μειονοτικό Σχολείο Μάνταινας