Τιμητική διάκριση για το Μειονοτικό Δημοτικό Σχολείο Μάνταινας!

Με ιδιαίτερη χαρά λάβαμε ηλεκτρονικά από το Παιδαγωγικό Τμήμα Δημοτικής Εκπαίδευσης Ρεθύμνου την παρακάτω επιστολή, σχετικά με τη συμμετοχή της σχολικής μας μονάδας στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Δημιουργικής Έκφρασης Μαθητών Δημοτικών Σχολείων, που διοργάνωσε το Παιδαγωγικό Τμήμα Δημοτικής Εκπαίδευσης Ρεθύμνου:

Ρέθυμνο 24/4/2015

Αγαπητέ κ. Παπαεμμανουήλ,
Θα θέλαμε να σας εκφράσουμε τις θερμές μας ευχαριστίες για την συμμετοχή σας στον 1ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Δημιουργικής Έκφρασης Μαθητών Δημοτικών Σχολείων με Θέμα: «Ας φανταστούμε το Σχολείο των Ονείρων μας» για το σχολικό έτος 2014-2015.
Σύμφωνα με την εισήγηση της ειδικής επιτροπής κρίσης του διαγωνισμού, η πρόταση που υποβάλλατε στην κατηγορία Πλαστικές Τέχνες: Ζωγραφική/σχέδιο/graffiti/ψηφιδωτό/υφαντουργία/αγγειοπλαστική/κεραμική/γλυπτική/χαρακτική/κατασκευές/κ.ά., τυγχάνει ειδικής τιμητικής διάκρισης καθώς κατέλαβε την 8η θέση!
Σας εκφράζουμε τα θερμά μας συγχαρητήρια για αυτή την τιμητική διάκριση, η οποία αποτυπώνει με τον καλύτερο δυνατό τρόπο την συστηματική και μεθοδική προσπάθεια με την οποία αναδείξατε την δημιουργικότητα των μαθητών σας, βάζοντας την δική σας προσωπική σφραγίδα.
Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην τελετή βράβευσης η οποία θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 9 Μαΐου 2015 και ώρα 18.30 στην Πανεπιστημιούπολη Ρεθύμνου, κατά την διάρκεια της οποίας η ειδική επιτροπή θα ανακοινώσει τις προτάσεις που θα καταλάβουν την 1η, 2η και 3η θέση του διαγωνισμού.

Παναγιώτης Αναστασιάδης,
Καθηγητής Δια Βίου και εξ Αποστάσεως Εκπαίδευσης,